AHD technologie
Poznejte technologii AHD, analogové kamery s HDready nebo FullHD rozlišením
Zkratka AHD znamená Analog High Definition což v překladu znamená analog s vysokým rozlišením.
Jedná se o technologii, která by měla nově řešit rozdíl mezi analogovýma a IP kamerama v otázce rozlišení.
AHD technologie používá pro posílání signálu tradiční koaxiální kabel a to na vzdálenost až 500 metrů. Používá na to systém pokročilé separace Y/C signálu a analogové filtrační technologie. Umí díky toho redukovat barevné interference a zobrazuje věrněji snímaný obraz. V porovnání s klasikýma (zastaralýma) analogovýma kamerama systém AHD poskytuje výrazně zlepšení kvality snímaného obrazu. Podobně jako IP kamery i AHD technologie umí snímat rozlišení dosahující až FullHD 1080p rozlišení. Technologie AHD je přenos videa s vysokým rozlišením po koaxiálním kabelu analogovou metodou a patří mezi nejnovější technologie stejne jako SVI nebo TVI od jiných výrobců.
Jelikož tato technologie není mezi laickou veřejností příliš známá, radi by jsme vám danou technologii AHD trošku přiblížili. Jedná se o velmi
kvalitní kamerové systémy s detailním obrazem a jednoduchou instalací.
Standard AHD používá tři základní formáty
AHD08 Kvalita obrazu je na úrovni analogové kamery se snímáním cca 800TVL což je někde mezi rozlišením 960H a 720p AHD10 Kvalita obrazu je stejná jako u IP kamer s rozlišením 720p (HDready) AHD20 Kvalita obrazu je stejná jako u IP kamer s rozlišením 1080p (FullHD)
Výhody AHD kamer
by se daly shrnout do těchto základních bodů
Vysoké rozlišení, 720p až 1080p
Výborná cena, cena se pohybuje někde mezi analogovou bepečnostní kamerou a IP bezpečnostní kamerou.
Oproti HD-SDI kamerám ma AHD možnost přenos videa na velké vzdálenosti až 500 metrů na tradičním koaxiálním kabelu RG59 a RG6.
V porovnání s IP kamerama nemá AHD kamera žádné spoždění obrazu, obraz tedy vidíte real-time.
AHD kamery jsou zpětně kompatibilní s D1/960H kamerami, DVR a dalšími produkty pro kamerový systém Frýdek-Místek.
Na závěr bych rád probral téma proč a zda se vyplatí investovat znova do kamerového bezpečnostního systému a jeho předělání.
Pravdou je, že důvodů pro investici a repasování kamerového systému je několik. Když vemu běžné důvody, tak málo kdo věnuje svému kamerovému systému více než jen kontrolu "zda se jestě nahrává", to že kamerový systém stejně jako všechny ostatní systémy potřebuje pravidelnou údržbu, to většinou všichni pomíjí. Pravidelná kontrola pevných disků, zařízení, kamer - čistění, kontrola stavu apod. toto jsou běžné činnosti, které by měly probíhat na vašem kamerovám systému, aby vás nezklamal právě v okamžiku, kdy budete potřebovat jeho funkčnost.
Je pochopitelné, že pokud jste investovali do kamerového systému nemalé peníze, nebude se vám chtít do nové investice, je třeba se však zamyslit, zda systém který má za sebou 5 a více let funkčnosti je to, co chcete mít pro svoji ochranu. Vše se postupně opotřebovává, nahrávací zařízení, kamery, napájecí zdroje a hlavne pevne disky na které se ukládá požadovaný záznam. Navíc lepší rozlišení obrazu nejednou pomohlo k dopadení pachatele díky lepší identifikaci a za poslední roky se rozlišení u kamer zvyšuje rychlým tempem, tak ze starý analogový systém je již nejen zastaraly, ale take nedostačující kvalitou pro potřeby dnešní doby.
Pokud už vlastníte starý analogový systém s malým rozlišením, který již nesplňuje představy o potřebné kvalitě obrazu, je nejvyžší čas se zamyslit nad předěláním na kamery s lepším rozlišením. Zde nastává ten správný čas pro AHD kamery a záznamové zařízení, protože lze většinou bez problémů použít stávající kabeláž starého analogového systému, tím ušetřit a zároveň získat kamerový systém, který splňuje nároky na kvalitní obraz.